Urządzamy salę konferencyjną

Sala konferencyjna to pomieszczenie o szczególnym znaczeniu dla każdej formy. To właśnie tam odbywają się rozmowy z kandydatami do pracy, czy zapraszani są klienci i partnerzy. Jest więc wizytówką przedsiębiorstwa, a zatem powinna być urządzona ze szczególną starannością. Równie często sala konferencyjna wykorzystywana jest też do spotkań w ramach firmy. Odbywają się tu szkolenia, warsztaty, prezentacje czy spotkania działów. Dlatego poza wyglądem powinna być też funkcjonalnie zaprojektowana. Jak to wszystko połączyć? Kluczem są odpowiednio dobrane meble konferencyjne.
Zanim jednak wybierzemy konkretne modele, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak sala konferencyjna wykorzystywana jest najczęściej. Jeśli jest przede wszystkim salą szkoleniową, niezbędne będą krzesła konferencyjne z przesuwanymi lub opuszczanymi pulpitami. Dzięki pulpitom uczestnicy spotkania nie muszą trzymać notatek na kolanach – można je wygodnie położyć, zmieści się nawet kubek z kawą. Ważne, by krzesło konferencyjne było też wygodne – z odpowiednio wyprofilowanym oparciem i podłokietnikami, bo często spotkania trwają długo. Tego typu meble konferencyjne znakomicie sprawdzają się też w salach wykładowych na uczelniach.

Zupełnie inaczej powinna wyglądać sal konferencyjna, która służy przede wszystkim do spotkań z osobami spoza firmy. Wówczas warto postawić na meble o mniej biurowym, a bardziej klubowym charakterze. Zamiast klasycznych krzeseł konferencyjnych lepszym wyborem będą fotele. Do wyboru są modele bardziej eleganckie i klasyczne, takie jak Atrium Memory, ale też meble o charakterze bardziej nowoczesnym. W sklepie e-krzeslo.com znajdziemy na przykład serie Club – tapicerowane meble o geometrycznych kształtach i żywych kolorach oraz serię modułowych mebli konferencyjnych Legvan.

Jeśli musimy urządzić pomieszczenie, które łączyć będzie obie wspomniane wyżej funkcje, idealnym rozwiązaniem będzie uzupełnienie stałej bazy meblami składanymi. Ich zaletą jest to, że można je wygodnie magazynować – nie zajmują dużo miejsca. Są lekkie, więc ich przenoszenie nie stanowi problemu. Składane krzesła pozwolą szybko przystosować salę konferencyjną do większej liczby uczestników spotkania. A jednocześnie na co dzień pomieszczenie to nie będzie wypełnione meblami w sposób przytłaczający. Składane krzesła konferencyjne przydadzą się w każdym biurze, w którym liczy się mobilność i elastyczność, a spotkania organizowane są w różnych przestrzeniach biurowych, nie tylko w konkretnym wyznaczonym miejscu, a tak w nowoczesnych biurach jest coraz częściej. Składane krzesła przydadzą się też w przestrzeni coworkingowej, która również powinna elastycznie dostosowywać się do zmieniających się potrzeb użytkowników.