Jak dobrać krzesło do biurka?
Współczesny człowiek spędza bardzo dużo czasu w pozycji siedzącej. Często nie tylko pracujemy przez osiem lub więcej godzin w biurze, ale też w domu siadamy przed komputerem, żeby sprawdzić pocztę, media społecznościowe czy coś obejrzeć. Robią się więc z tego długie godziny. A pozycja siedząca jest bardzo obciążająca dla kręgosłupa. Dlatego tak ważne jest, by wybrać odpowiednie krzesło, na którym będziemy siedzieć przy biurku. Dotyczy to zarówno naszego miejsca pracy, jak i domowego biurka, jeśli przy nim także często siedzimy.
Czym należy się kierować, wybierając takie krzesło? Przede wszystkim rodzaj krzesła zależy od tego, ile średnio godzin dziennie na nim spędzamy. Do krótkiej i sporadycznej pracy wystarczy krzesło odpowiednio wyprofilowane, ale o prostych mechanizmach. Do pracy pełnoetatowej potrzebujemy siedziska ergonomicznego, które pozwala na siedzenie dynamiczne, to znaczy na zmienianie pozycji w ciągu dnia i dopasowywanie ustawień krzesła do tego, jak w aktualnej chwili z niego korzystamy. Ważne, by krzesło miało pełne i wysokie oparcie, które pozwala na opacie całych pleców. W utrzymanie prawidłowej postawy ciała pomagają też podłokietniki. Istotną cechą jest też możliwość regulacji wysokości krzesła oraz kąta odchylenia oparcia.
Te wszystkie warunki spełnia na przykład fotel obrotowy SPECTRUM, który kupimy w sklepie internetowym e-krzesło. Jest to wygodny fotel biurowy pozwalający na komfortową zmianę pozycji ciała nawet w czasie wielogodzinnej pracy. Specjalny mechanizm umożliwia swobodne bujanie się i zatrzymywanie krzesła w kilku pozycjach – wiele osób lubi w taki sposób relaksować się podczas przerw w wytężonej pracy. Na komfort pracy wpływa też regulowany zagłówek. Co istotne, krzesło wykonane jest z materiału z membraną, co umożliwia swobodną cyrkulację powietrza i nie poradzi do nieprzyjemnego i powodującego duży dyskomfort pocenia się.
Jeśli szukamy lekkiego krzesła do krótszej pracy, warto postawić na model OLO 11E. To lekki fotel obrotowy idealny do mobilnych miejsc pracy, na przykład do domowego biura, które aranżujemy w części salonu i zależy nam na tym, by nie eksponować za bardzo biurowego charakteru tego kącika. Co ważne, to niewielkie krzesło posiada podłokietniki oraz wygodną regulację wysokości. Choć nie ma pełnego i masywnego oparcia, umożliwia optymalne podparcie pleców. Jego największą zaletą jest jednak lekki i niezobowiązujący wygląd. Krzesło to idealnie sprawdzi się też w pokoju ucznia i będzie służyć do wygodnego odrabiania lekcji. Może być też krzesłem dodatkowym w biurach, gdzie często przeorganizowuje się przestrzeń, by odpowiadała bieżącym potrzebom. Może być też krzesłem zapasowym, np. dla pracowników, którzy w biurze bywają tylko od czasu do czasu, bo na co dzień współpracują zdalnie. To nowoczesne rozwiązanie pasujące perfekcyjnie do nowoczesnych firm.