Jak urządzić przedpokój?

Przedpokój jest swego rodzaju wizytówką mieszkania. To właśnie to pomieszczenie jako pierwsze widzą wszyscy odwiedzający nas goście, a wiadomo, że pierwsze wrażenie jest często najmocniejsze. Tymczasem często traktujemy przedpokój nieco po macoszemu, największą wagę przywiązując do urządzenia salonu. Na pewno sprzyja temu fakt, że przedpokój często jest pomieszczeniem ciasnym, ciemnym, o nieregularnym kształcie. Nie zawsze też mamy pomysł, jak go interesująco zaaranżować, nie tracąc przy tym funkcjonalności. Podpowiadamy, co powinno się znaleźć w przedpokoju i jakie są obecnie trendy w urządzaniu strefy wejściowej w mieszkaniu.

Zacznijmy od tego, że w przypadku braku garderoby, przedpokój zwykle jest miejscem, gdzie przechowujemy odzież wierzchnią i buty dla całej rodziny, często też staramy się znaleźć kącik na taki sprzęty, jak odkurzacz. Dlatego podstawą jest pojemna szafa, idealnie, gdy dysponujemy wnęką, którą można zabudować. Warto starannie przemyśleć, jak zaprojektować jej wnętrze, by było jak najbardziej dopasowane do naszych potrzeb.

Mebel, który znakomicie sprawdzi się w przedpokoju to komoda. Jej szuflady mogą służyć do przechowywania obuwia, ale też różnego rodzaju drobiazgów, które chcemy mieć pod ręką. Górna część tego mebla to natomiast podręczna półka – można tu postawić na przykład koszyk na klucze, żeby nie trzeba ich było szukać przed wyjściem, czy pojemnik na korespondencję. Blat komody można też wykorzystać do zaaranżowania tu kompozycji o charakterze dekoracyjnym. W sklepie e-krzeslo.com.pl znajdziemy na przykład model Lima KM, czyli niewielką, białą komodę, która sprawdzi się nawet w ciasnym przedpokoju.
W przedpokoju niezbędny jest też wieszak do przechowywania odzieży wierzchniej noszonej na bieżąco. Tradycyjnie wieszaki mocowano na ścianach – to rozwiązanie praktyczne i pozwalające na zaoszczędzenie miejsca. Dziś nadal jest popularne, ale najmodniejsze są wieszaki stojące. Zarówno klasyczne, jak i nowoczesne, na przykład wielokolorowy wieszak Geo ze sklepu e-krzeslo.com. Interesujące rozwiązanie to też model W37, który jest wieszakiem połączonym ze sporym lustrem, które w przedpokoju jest bardzo przydatne. Znajdziemy też wieszaki, które na dole mają półeczkę na obuwie.

Stojak na buty to kolejny element, który w przedpokoju jest bardzo istotny. Może to być prosty, metalowy stelaż, a może być bardziej wymyślna konstrukcja. Ważne jednak, żeby mebel ten umożliwiał wygodne i uporządkowane przechowywanie butów. Obecnie coraz popularniejsze jest przechowywanie butów w taki sposób, żeby jednocześnie stanowiły one dekorację przedpokoju – stad fantazyjne półki czy boksy zawieszone na ścianach. Tego rodzaju awangardowe trendy musza jednak współgrać ze stylistyką całego pomieszczenia i nie każdemu przypadną do gustu.