Jak wybrać meble do baru lub kawiarni?

Urządzenie lokalu gastronomicznego to poważne wyzwanie. Choć wiadomo, że najważniejsza jest jakość serwowanych potraw i napojów, wystrój ma ogromne znaczenie. Czasem to od niego zależy, czy klient w ogóle zdecyduje się zajrzeć do środka. Nie oznacza to jednak, że na urządzenie lokalu musimy wydać majątek. Ważne jednak, żeby była widoczna spójna koncepcja stylistyczna. Nawet modny obecnie eklektyzm jest tylko pozornym chaosem, w rzeczywistości meble wyglądające na przypadkowo zestawione są staranie dobraną kompozycją.

Jakie meble są w kawiarni czy barze najważniejsze? Przede wszystkim te, które służą do siedzenia: stołki, krzesła, fotele, a może nawet miękkie sofy? Wszystko zależy od tego, jaki jest charakter urządzanego wnętrza i w jakim stylu ma być ono urządzone.

Nowoczesny bar często utrzymany jest w chłodnym stylu minimalistycznym, który cechuje użycie szkła, metalu, betonu. Idealnie sprawdzą się w takim wnętrzu proste i wysokie stołki barowe, tak zwane hokery. Model Krokus A042 dostępny w sklepie e-krzeslo.com.pl znakomicie wpisze się w chłodne i nowoczesne wnętrze. Jeśli zależy nam na mocniejszych akcentach kolorystycznych, warto natomiast zwrócić uwagę na czerwony hoker Carino z tego samego sklepu. Ma on zaokrąglony, nieco owalny kształt nawiązujący do stylistyki lat 50. I 60., więc sprawdzi się także we wnętrzach utrzymanych w stylistyce retro. Jednocześnie niewygórowana cena tych mebli pozwala na urządzenie modnego i atrakcyjnego wnętrza bez dużych nakładów finansowych.

W sklepie e-krzeslo.com.pl znajdziemy też meble, które pozwolą na urządzenie wnętrza w klimacie bardziej klubowym i nieformalnym. To zarówno niskie hokery, takie jak Krokus C-881, ale też miękkie fotele tapicerowane, w których przyjemnie jest zapaść się z drinkiem w dłoni i oddać relaksowi. Całości dopełnią kolorowe ławki i kanapy. Dzięki tego rodzaju meblom wykreujemy wnętrze o niezobowiązującej atmosferze. Klienci uwielbiają zostawać w takich miejscach na dłużej.

Oczywiście wygląd to nie wszystko – liczy się też wygoda. Dlatego wybierając meble do swojego lokalu gastronomicznego zadbajmy o to, by wszystkie krzesła i fotele pozwalały na komfortowy odpoczynek. Dobrze jest też zróżnicować umeblowanie – niech obok wysokich hokerów stojących przy kontuarze znajdą się zwykłe krzesła i niskie pufy – dzięki temu każdy z gości będzie mógł wybrać takie miejsce do siedzenia, które jest dla niego najwygodniejsze. Jeśli urządzamy kawiarnię, w której chcemy gościć też rodziny z dziećmi, warto pomyśleć o meblach przeznaczonych dla maluchów – kącik z niskim stolikiem i krzesełkami będzie najodpowiedniejszy. Przydadzą się też wysokie foteliki z pasami, które pozwolą najmłodszym na bezpieczne spożycie posiłku z rodzicami.