Nie ma jak w domu. Urządzamy kącik wypoczynkowy

Dom powinien być naszą oazą, miejscem, w którym odpoczywamy po trudach dnia codziennego. Aby spełniał tę funkcję, musimy zaprojektować przestrzeń tak, by sprzyjała relaksowi. Naturalnym miejscem do wypoczynku jest rzecz jasna sypialnia, ale z myślą o chwili wytchnienia w środku dnia warto też pomyśleć o zaaranżowaniu strefy wypoczynku w salonie. Dobrze zaprojektowana przestrzeń będzie integrować całą rodzinę i sprzyjać spędzaniu wspólnego czasu nie tylko w weekendy.
Centrum strefy wypoczynku w salonie to zwykle wygodna sofa. Coraz częściej odchodzi się od klasycznego ustawiania tego mebla pod ścianą – dziś popularne jest wysuwanie sofy na środek pokoju, by wokół niej zogniskować miejsce służące domownikom do relaksu. Interesujące rozwiązanie to zastąpienie jednej, dużej kanapy dwoma mniejszymi – takie ustawienie mebli sprawia, że stają się one mniej przytłaczające i nie dominują przestrzeni. W dodatku wcale nie muszą być identyczne! Wystarczy, żeby łączyła je kolorystyka lub styl, w jakim są zaprojektowane. W sklepie e-krzeslo.com znajdziemy na przykład wygodne sofy na cienkich, drewnianych nóżkach, takie jak Nordic 2, które idealnie wpisują się w aranżacje z nurtu retro. Co ważne, model ten dostępny jest w wielu odcieniach kolorystycznych, co pozwala na stworzenie wnętrza bardzo zindywidualizowanego. Szczególnie ciekawie będzie wyglądało zestawienie dwóch sof różniących się jedynie odcieniem.

Jeśli dysponujemy sporym salonem, warto obok sof ustawić jeszcze fotel. To idealne miejsce, jeśli chcemy umościć się wygodnie z książką i kubkiem herbaty. Jaki fotel wybrać? Wszystko zależy od naszych preferencji – jedni lubią obszerne i miękkie, w których można się zapaść, inni preferują fotele usztywnione, z wysokim oparciem. Zawsze warto jednak przed zakupem sprawdzić, czy mebel jest wygodny. Kierując się wygodą, nie musimy jednak chodzić na kompromisy w kwestii wyglądu. W sklepie e-krzeslo.com znajdziemy wiele interesujących modeli. Na przykład fotel Blazer wyróżniający się nieregularnym, falistym kształtem, czy butterfly, który największe wrażenie robi w wariancie patchworkowym – intensywnie kolorowy może być najmocniejszym akcentem w pomieszczeniu i interesującym dodatkiem do stonowanego tła.

W kąciku wypoczynkowym przyda się także stolik kawowy. Nie musi być duży – wystarczy, żeby dało się na nim postawić kubek z kawą czy herbatą, czy położyć książkę. Oczywiście możemy zainwestować w większy mebel tego typu, szczególnie gdy korzystać z niego będzie większa liczba domowników. Bardzo wygodne są modele, które mają na dole półki – można tam położyć gazety lub ustawić koszyk z pilotami do tv i radia, żeby mieć je zawsze pod ręką, kiedy będą potrzebne.