Jak urządzić salę konferencyjną w firmie?

Sala konferencyjna to pomieszczenie, które jest bardzo przydatne w firmie. Często pełni wielorakie funkcje – może być miejscem, gdzie organizowane są wewnętrzne szkolenia dla pracowników oraz spotkania działów, np. w celu zaprezentowania raportu. Sala konferencyjna może też służyć do spotkań z klientami i organizacji szkoleń dla osób z zewnątrz. Oznacza to, że należy to pomieszczenie traktować jako reprezentacyjne – musi być jednocześnie funkcjonalne, ale też estetyczne. Jak je urządzić?
Podstawowe meble do sali konferencyjnej to krzesła. Zanim je wybierzemy, musimy zastanowić się, w jaki sposób pomieszczenie jest użytkowane w tej konkretnie firmie. Jeśli służy główni do prowadzenia szkoleń i warsztatów, najlepszym rozwiązaniem będą wygodne krzesła konferencyjne połączone z blatami, które umożliwiają rozłożenie notatek czy postawienie kubka z kawą. Ważne, żeby były on odpowiednio wyprofilowane i dawały podparcie plecom. Szczególnie, że w krzesłach konferencyjnych spędza się często wiele godzin. A dyskomfort potrafi skutecznie odwracać uwagę od przekazywanych treści. Warto się tylko zastanowić, czy lepiej sprawdzą się krzesła umieszczane na wspólnym stelażu, czy osobne – pierwsze rozwiązanie oznacza oszczędność miejsca, drugie – większa mobilność.

Zupełnie inaczej powinna wyglądać sala konferencyjna służąca do bardziej kameralnych spotkań z klientami. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej sprawdzą się tapicerowane fotele konferencyjne. Takie jak na przykład model Atrium Memory dostępny w sklepie e-krzeslo.com.pl Chromowana nóżka i efektowny, czerwony korpus dają wrażenie elegancji. Fotel jest też niezwykle wygodny, a dzięki temu, że jest obrotowy i na kółkach, pozwala na komfortowe przemieszczanie się. Będzie idealnie pasował do sali utrzymanej w nowoczesnym i eleganckim stylu, a mocna barwa pozwala na efektowną aranżację.

Jeśli zależy nam na urządzeniu Sali konferencyjnej w niezobowiązującym, kameralnym i klubowym klimacie idealnie sprawdzą się meble z serii Club. To fotele oraz sofy w żywych, soczystych barwach i geometrycznych kształtach. Fotel konferencyjny CLUB SQ dodatkowo posiada pulpit umożliwiający swobodne notowanie lub postawienie talerzyka i kubka. Meble z tej linii pozwolą urządzić kolorową i pełną energii salę konferencyjną. Ze względu na odważną stylistykę znakomicie sprawdzą się w branży kreatywnej, artystycznej i medialnej. Kolorowe meble mogą posłużyć też do urządzenia sal na uczelniach – coraz częściej szkoły wyższy odchodzą od klasycznej, biurowej stylistyki i szukają niebanalnych rozwiązań. Seria ta może też służyć jako element kącika rekreacyjnego w firmie – wygodne meble zachęcają do odpoczynku, a ich żywe barwy pomogą odzyskać energię w trudnym dniu pracy.