Poczekalnia, recepcja, hall – jak je urządzić wygodnie i estetycznie?

Recepcja i poczekalnia to zwykle pierwsze miejsca, które widzimy, odwiedzając sany obiekt. Są więc jego wizytówką. A jak wiadomo, pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Może też ono zaważyć na całokształcie naszych odczuć z wizyty. Nawet jeśli lekarz jest świetny, a wyposażenie jego gabinetu nowoczesne, to ciasna, urządzona przypadkowymi meblami poczekalnia sprawi, że będziemy daną przychodnię oceniać gorzej. Dlatego ważne jest, by urządzić te pomieszczenia tak, by ich wygląd zachęcał. Istotna jest też kwestia komfortu – niekiedy spędzamy na oczekiwaniu sporo czasu. Jak wybrać meble do takich pomieszczeń, jak hall, recepcja czy poczekalnia?

Przede wszystkim musimy zastanowić się nad charakterem miejsca, jakie urządzamy. Jeśli jest to urząd czy placówka medyczna, postawmy na stonowaną klasykę i jasne, neutralne barwy. Idealnie sprawdzą się proste krzesła wykonane z naturalnych materiałów lub z plastiku. Często dla oszczędności miejsca i łatwiejszego utrzymania porządku mają one postać tzw. ławek, czyli siedzisk umieszczonych na wspólnym stelażu. Warto jednak zwrócić uwagę czy siedziska nie są umieszczone zbyt blisko siebie – choć pozwala to na zmieszczenie większej liczby miejsc do siedzenia na niewielkiej przestrzeni, może powodować dyskomfort u oczkujących, bo narzuca brak dystansu fizycznego między obcymi osobami. Tego typu proste meble znakomicie sprawdzają się szczególnie w placówkach medycznych, gdzie kluczowe jest utrzymanie czystości. Łatwo można je umyć, a także zdezynfekować ich powierzchnię bez obaw, że odbarwi się lub zostanie zniszczona.

Nieco inaczej powinna być urządzona poczekalnia w miejscu, które ma charakter bardziej nieformalny i powinien wprowadzać oczekujących w stan relaksu. Gabinety SPA i kosmetyczne, salony masażu to miejsca, gdzie komfort i swobodna atmosfera powinny być wprowadzone już samym umeblowaniem. Zamiast twardych krzeseł lepiej sprawdzą się tapicerowane sofy i fotele. W ofercie sklepu e-krzeslo.com.pl znajdziemy na przykład interesującą serię mebli modułowych Legvan. Dzięki mobilnym elementom pozwalają one zaaranżować pomieszczenie, dopasowując umeblowanie dokładnie do naszych potrzeb. Można też w razie potrzeby zmieniać ich ustawienie. W poczekalniach i na recepcji dobrze sprawdzi się też seria Club z e-krzeslo.com.pl Są to meble o nowoczesnej, geometrycznej linii i żywych barwach, dzięki czemu idealnie pasują do pomieszczeń utrzymanych we współczesnej stylistyce. Sprawdzą się także w miejscach, gdzie chcemy już od progu zarażać wchodzących energią i podkreślać aspekt kreatywności. Agencja reklamowa? Dom mediowy? Redakcja czasopisma? Wszędzie tam kolorowe meble Club sprawdzą się znakomicie.