Jak wyposażyć salę konferencyjną?

Sala konferencyjna to pomieszczenie bardzo ważne w każdej firmie. Zwykle to właśnie tam zapraszani są partnerzy biznesowi i ważniejsi klienci, tam odbywają się prezentacje dla osób z zewnątrz a także dla pracowników. Ważne jest więc, by wystrój tego pomieszczenia podkreślał wyjątkową rolę sali konferencyjnej. Oczywiście nie można zapomnieć o funkcjonalności. Niewygodne siedzenia mogą skutecznie odciągnąć uwagę od najbardziej porywającej prezentacji i sprawić, że słuchacze będą się niecierpliwie kręcić, oczekując tylko na koniec wystąpienia i możliwość rozprostowania nóg.
Bo to właśnie krzesła i fotele są w Sali konferencyjnej najważniejsze.

Jak je wybrać? Przede wszystkim musimy zastanowić się, jakiego typu spotkania organizowane są w naszej firmie w sali konferencyjnej. Jeśli służy ona przede wszystkim do szkoleń i warsztatów dla pracowników, warto postawić na proste modele wyposażone w niewielki stolik, który umożliwia wygodne rozłożenie notesu, czy tabletu. Dzięki temu słuchacze mogą bez problemu robić notatki z wystąpień, a to ułatwi im przyswajani wiedzy. Z tego względu krzesła konferencyjne łączone z opuszczanymi blatami tak często stosowane są w salach wykładowych. Oczywiście musza one być też wygodne, bo szkolenia często trwają nawet kilka godzin. Tapicerowane krzesło konferencyjne ISO TR dostępne w sklepie e-krzeslo spełnia te warunki. Dzięki dobrze wyprofilowanemu oparciu oraz podłokietnikom pozwala wygodnie siedzieć osobom o różnych gabarytach. To uniwersalny model krzesła idealny do sal konferencyjnych, wykładowych czy szkoleniowych. Co ważne, dzięki pokryciu z tworzywa sztucznego krzesło to jest bardzo łatwe do utrzymania w czystości, niestraszne mu też plamy z kawy czy długopisu – a takie zdarzają się, gdy mebel jest użytkowany w czasie szkoleń.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem są składane krzesła konferencyjne. Przydają się szczególnie wtedy, gdy w firmie trzeba elastycznie zarządzać przestrzenią – raz organizujemy w danej sali spotkanie z pięcioma klientami, innym razem potrzebujemy zmieścić tam pracowników z dwóch działów. Składane krzesła konferencyjne nie zajmują wiele miejsca w magazynie, a pozwalają szybko zwiększyć liczbę miejsc do siedzenia. Ich zaletą jest też niska cena.

Jeśli sala konferencyjna służy głownie kameralnym spotkaniom z osobami spoza firmy, warto wyposażyć ją tak, by była pomieszczeniem reprezentacyjnym. Wówczas zamiast prostych krzeseł konferencyjnych znacznie lepiej sprawdzę się konferencyjne fotele – tapicerowane, z niskimi oparciami i pełnymi podłokietnikami. Tworzą nieco klubową atmosferę, która sprzyja nawiązywaniu relacji. Mają też zdecydowanie mniej formalny design, często nawiązujący do modnego dziś stylu lat 50. i 60. dwudziestego wieku. Mogą mieć klasyczne skórzane lub skóropodobne pokrycie w stonowanych barwach, choć dziś coraz modniejsze są meble z kolorową tapicerką, które wprowadzają nowoczesną atmosferę i ożywiają pomieszczenie.