Jak wybrać meble do pokoju dziecka?

Urządzanie pokoju dziecka to poważna sprawa. Już przedszkolaki zgłaszają swoje pomysły, które ścierają się z wizjami rodziców, nie zawsze zachwyconych estetyką, która podoba się najmłodszym. A do tego pokój dziecięcy musi być urządzony funkcjonalnie. Najlepiej tak, by można go było użytkować przez dłuższy czas, dostosowując go do zmieniających się potrzeb rosnącego dziecka. Podpowiadamy, jakie meble wybrać, by spełnić te wymagania, a do tego zachwycić małego mieszkańca.

Zacznijmy od łóżka. Dla dziecka to nie tylko miejsce do spania – to też miejsce, w którym można leżeć i marzyć, czytać książki, czy bawić się. Każdy maluch będzie więc zachwycony, jeśli ten zwyczajny mebel przybierze nieco bardziej fantazyjny kształt. Jaki? Na przykład łóżka, do którego wchodzi się po drabince, a opuścić je można… zjeżdżalnią. Takie możliwości daje łóżko piętrowe dziecięco FLO dostępne w sklepie e-krzeslo.com. Dodatkowo przestrzeń pod łóżkiem jest idealnym miejscem na przechowywanie zabawek, może być też kryjówką – szczególnie gdy dodamy kolorowe zasłonki.

W pokoju dziecka nie może też zabraknąć miejsca do przechowywania. Najmłodsi potrzebują regałów i pojemników na zabawki, starsi także miejsca na podręczniki i przybory szkolne. Warto pamiętać, że dobrze przemyślany system przechowywania sprzyja utrzymaniu porządku w dziecięcym pokoju. W sklepie e-krzeslo.com znajdziemy estetyczne i funkcjonalne regały Luini. Składają się one z półek w formie boksów, które możemy pozostawić otwarte lub wypełnić je dostępnymi w tym samym sklepie wkładamy – pojemnikami do przechowywania. Dzięki temu każdy może dostosować regał do swoich potrzeb. Kształt kostki ma też regał Aero Open – pojedyncze moduły możemy łączyć za pomocą specjalnych łączników AERO PLATE. Proste, białe kostki świetnie sprawdzą się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale i młodzieżowym. Pasują do modnego dziś stylu skandynawskiego – nie mają w sobie nic z typowo dziecięcej stylistyki, którą młodzież uznaje za infantylną, przez co są meblami uniwersalnymi i mogą służyć przez wiele lat.

Urządzając pokój starszego dziecka nie możemy zapomnieć o kąciku do nauki. Biurko dobrane do wzrostu dziecka powinno mieć dość duży blat, tak jak model Eskimo z dwiema szufladami – idealnymi do przechowywania najpotrzebniejszych przyborów. Nastolatek doceni z pewnością kolorowy komiksowy wzór, jakim pokryty jest blat w biurku B26. Do biurka musimy dobrać odpowiednie krzesło. W sklepie e-krzeslo.com znajdziemy bogaty wybór obrotowych krzeseł ergonomicznych, które znakomicie sprawdzą się w pokoju ucznia i zagwarantują, że dziecko będzie utrzymywało prawidłową postawę ciała podczas nauki. Dzięki regulowanej wysokości krzesło będzie sprawdzało się przez dłuższy czas, bo można je dostosowywać do zmieniającego się wzrostu dziecka.