Jak wybrać meble do ogrodu i na taras?

Posiadając dom z ogrodem lub choćby mieszkanie z tarasem czy większym balkonem, mamy możliwość urządzenia sobie zielonej oazy – idealnego miejsca do odpoczynku. W tym celu potrzebujemy jednak nie tylko odpowiednio zaprojektowanej i pielęgnowanej roślinności, ale też mebli, które pozwolą wygodnie oddawać się relaksowi na powietrzu.

Meble do ogrodu lub na taras muszę sprawdzać się w szczególnych warunkach – być odporne na wilgoć, deszcz, zmiany temperatur. To dlatego urządzając zielony kącik trzeba sięgnąć do kolekcji meblarskich dedykowanych do użytku zewnętrznego – klasyczne meble szybko ulegną zniszczeniu, jeśli wystawimy je na taras czy do ogrodu. Meble ogrodowe i na taras muszą być więc wykonane ze szczególnych materiałów. Dobrze sprawdzają się tworzywa sztuczne. Jeśli drewno – to zabezpieczone odpowiednimi środkami przed działaniem wilgoci. Często stosuje się też rattan, czyli naturalny materiał pozwalający na wyplatanie trwałych i interesująco wyglądających mebli. Ostatnio coraz częściej zastępowany jest tzw. technorattanem, czyli syntetycznym odpowiednikiem, który jest lekki, trwały i zdecydowanie tańszy. Należy natomiast uważać z meblami, które mają elementy tapicerowane. Choć miękka sofa rattanowa z poduszkami, taka jak kanapa West dostępna w sklepie e-krzeslo.com jest idealnym miejscem do wypoczynku, należy chronić ją przed opadami. Dlatego najlepiej sprawdzi się na zadaszonym tarasie – w ogrodzie mogłaby szybko zostać zniszczona. Świetnie natomiast sprawdzi się w tzw. ogrodzie zimowym, czyli na przeszklone werandzie, gdzie także możemy urządzić strefę relaksu wśród roślin.

W ogrodzie możemy natomiast ustawić meble z zestawu Master dostępnego w e-krzeslo.com.pl Jest to stół oraz krzesła, meble te wykonane są ze szkła i rattanu syntetycznego, dzięki czemu są odporne na zmieniające się warunki pogodowe. Jednocześnie ich klasyczny wygląd pozwala na urządzenie estetycznego miejsca do wypoczynku w ogrodzie. Jeśli zależy nam na dodatkowym wydzieleniu tej strefy, możemy w pobliżu ustawić duży parasol, który będzie chronił latem przed intensywnym słońcem.

W ogrodzie znakomicie sprawdzi się też wyplecione z technorattanu fotel Troy, o opływowym, zaokrąglonym kształcie. To mebel, który ze względu na swoje wymiary może być też wykorzystany nawet na niewielkim balkonie – wystarczy dodać do niego mały stolik i już zyskamy miejsce, gdzie możemy w ciepłe i słoneczne dni wypić kawę lub posiedzieć z książką. Nawet jeśli nie dysponujemy ogrodem ani dużym tarasem. Jeśli chcemy urządzić ogród w stylu bardziej nowoczesnym, strzałem w dziesiątkę będą kolorowe meble z tworzywa sztucznego z linii Muze. Mają one wyrazistą, geometryczną formę – wyglądają, jakby były złożone w formie origami. Są lekkie, atrakcyjne wizualnie i łatwe do utrzymania w czystości.